Bemutatkozás

Óvodánk Budapesten, a belváros szívében, a VI. kerületben, számos nagykövetség szomszédságában található.
A Városliget, a Fővárosi Állat és Növénykert, a Hunyadi téri piac, a Benczúr-kert, a Kolibri Színház, a Fővárosi Bábszínház, a Miniversum, az E-10 Művelődési Központ közelsége számos lehetőséget nyújt arra, hogy a gyermekek még több élménnyel, tapasztalattal gazdagodjanak az intézményben töltött idő alatt.

Az óvodában 6 csoportszoba került kialakításra, ebből 2 az épület földszintjén, 4 pedig az első emeleten található. A csoportszobák mérete eltérő, ennek megfelelően az adott csoportba járó gyermekek létszáma is különbözik.
Az intézmény a kerületben a legnagyobb ősfás játszóudvarral rendelkezik. Az egész udvart gumiborítás fedi, a gyermekjátékok fából készültek, csúszdák, mászókák, illetve három homokozó is lehetővé teszi a gyermekek önfeledt játékát.

A Kincseskert Óvoda Helyi nevelési programjának kiemelt alapelve, hogy intézményünkben az inkluzív, befogadó, pedagógiai szemlélet és gyakorlat érvényesül.

Az óvoda földszinti és az emeleti részét egy zárt lépcsőház köti össze. Az akadálymentesítés érdekében a lépcsőházban lift üzemel.
Az óvoda tornaterme a földszinten került kialakításra, mely jól felszerelt, eszköztára gazdag és változatos.
Az óvoda szemléletét legjobban az óvodai program elnevezése tükrözi: „Ép testben ép lélek”. Nagyon fontos intézményünkben a mozgás, mint a gyermek lételeme. Biztosítása szabadon és játékos formában, illetve irányítottan is megjelenik.
A mozgás azonban a zárt téren kívül a szabad levegőn, a természetben is nagyon fontos azért, hogy a testi épségük mellett, a gyermekek lelki szépsége, értékrendje is alakuljon, fejlődjön. Ezt a célt szolgálja az évi, általában egy alkalommal, késő tavasszal megszervezett erdei óvoda, melynek a VI. kerületi önkormányzat gyermektábora ad otthont Dunabogdányban.

A természethez való közelségét az óvoda, ZÖLD ÓVODA lévén a természet védelmével, környezetvédelemmel, fenntarthatóságra neveléssel és víz-, valamint energiatakarékossággal is hivatott kifejezni. Óvodánkban kifejezetten nagy teret biztosítunk a szabad játékidőnek, hiszen ez a gyermekkor legfontosabb és legfejlesztőbb tevékenysége, ezáltal fedezi fel, ismeri meg a környezetét (a saját világát) és ismeri fel önmaga lehetőségeit és korlátait.
Az óvoda nemzetiségi összetételét tekintve nagyon változatos, a követség közelsége miatt főként orosz nemzetiségű gyermekek járnak az óvodába, de találkozhatunk egyéb nemzetiségű gyerekkel is, akik a kezdeti nyelvi nehézségek ellenére a szeretetteljes légkör és a türelem hatására gyorsan beilleszkednek az óvodai környezetbe. Ezáltal elmondható, hogy igazán színes az óvoda gyermeki és családi közössége.