Mottónk

„Egy embert nem taníthatsz meg semmire,
csupán segíthetsz neki, hogy maga fedezze fel a dolgokat.”
(Galileo Galilei)

Óvodánkról

Óvodánk Budapesten, a belváros szívében, a VI. kerületben, számos nagykövetség szomszédságában található.
A Városliget, a Fővárosi Állat és Növénykert, a Hunyadi téri piac, a Benczúr-kert, a Kolibri Színház, a Fővárosi Bábszínház, a Miniversum, az E-10 Művelődési Központ közelsége számos lehetőséget nyújt arra, hogy a gyermekek még több élménnyel, tapasztalattal gazdagodjanak az intézményben töltött idő alatt.
Az óvodában 7 csoportszoba került kialakításra, ebből kettő az épület földszintjén, 5 pedig az első emeleten található. A csoportszobák mérete eltérő, ennek megfelelően az adott csoportba járó gyermekek létszáma is különbözik.
Az intézmény a kerületben a legnagyobb ősfás játszóudvarral rendelkezik. Az egész udvart gumiborítás fedi, a gyermekjátékok fából készültek, csúszdák, mászókák, illetve három homokozó is lehetővé teszi a gyermekek önfeledt játékát.

A Kincseskert Óvoda Helyi nevelési programjának kiemelt alapelve, hogy intézményünkben az inkluzív, befogadó, pedagógiai szemlélet és gyakorlat érvényesül.